Krajské přebory pardubického kraje ve sportovní gymnastice 1. 6. 2024 Pardubice

Dne 1. 6. 2024 se v Sokolovně v Pardubicích uskutečnil krajský přebor Pardubického kraje ve sportovní gymnastice. Závodu se zúčastnilo i 11 děvčat z oddílu sportovní gymnastiky T. J. Sokol Pardubice I.

Závod začal závodem juniorek a žen, za náš oddíl startovala v juniorkách Valča Herzánová, která na všech nářadích předvedla velmi vyrovnané výkony a obsadila 1. místo a zajistila si postup na MČR v Černošicích.

V kategorii žákyň B startovala Zuzka Pagáčová, které se závod velmi vydařil a skončila na 3. místě. Na MČR sice postupuje přímo pouze vítězka, ale Zuzka nasbírala dostatečný počet bodů a zkusíme požádat o divokou kartu.

V kategorii starších žákyň C se velmi dobře vedlo Adri Červenkové, která s velkým náskokem tuto kategorii vyhrála. V kategorii mladších žákyň C se umístila Viki Sehnoutková na 2. místě, Áďa Venigerová na 5. místě, Barča Vorlová na 7. místě a Julka Fufalová na 8. místě.

Další závodnice jsme měli v kategorii VS1A. Svoje povinné sestavy nejlépe zvládla Saša Husak a obsadila 4. místo, Anička Brandejsová obsadila 5. místo a Anežka Hrubá 6. místo.

V kategorii VS0A se na 9. místě umístila Bětka Fufalová.

Celkově se závodu zúčastnilo 60 závodnic z Pardubického kraje.